Koşullar

Geçmişte plak şirketlerinin benimsediği, hakları sonsuza dek devraldıkları anlaşmaların sanatçıları kısıtladığını düşünüyor, ENDEAVOUR RECORDS olarak 1 yıllık ya da 2 yıllık anlaşmalarla çalışıyoruz. Eserlerinizin haklarına tamamen sahip olmuyoruz, anlaşma süreci boyunca tarafımıza devrediyorsunuz.

  • Anlaşma süresi sonunda parçalarınızı bir başka plak şirketine taşımak isterseniz, anlaşma sürenizin bitimine 45 gün kala bizi bilgilendirmelisiniz. Bu noktada, parçalarınız ve telif gelirlerinizle ilgili bir problem olmaması için izlenecek yolu sizinle paylaşıyor, yeni plak şirketinizle koordinasyonumuzu sağlamanızı talep ediyoruz.
  • Anlaşma süresi sonunda bizimle çalışmaya devam etmek isterseniz yeni ücretlendirmemizi iletmemiz için anlaşma süresine 30 gün kala bizi bilgilendirmelisiniz. Yeni ücretlendirmemiz ilk ücretlendirmemizden en fazla %25 zamlı olabilir.
    • Belirtilen süreler içinde tarafımıza bilgilendirmede bulunmazsanız anlaşma süreniz sonunda dağıtımlarınız dijital müzik platformlarından kaldırılır.
    • Anlaşma sürenizin bitimine 45 gün kala bizden bir hatırlatma e-postası alırsınız.
  • Dağıtımlarınızı 7 gün içinde servislere ulaştırıyoruz ancak Türkiye'deki ve Avrupa'daki resmi tatiller ya da salgın gibi koşulları göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Ayrıca editoryal liste başvurusu yapacaksanız parçalarınızı hedeflediğiniz yayın tarihinden 21 gün önce bize iletmeniz gerekiyor.
  • Telif ödemelerinden ENDEAVOUR RECORDS olarak herhangi bir pay almıyoruz.
  • Eserlerinizde başka eserlerden alıntı, sample vb. bulunması ya da görsellerinizde telif haklarına sahip olmadığınız içeriklerin yer alması durumunda yasal sorumluluk tamamen size aittir. Bu noktada "free" sample ya da görsellerin her zaman ticari kullanım iznine sahip olmadığını göz ardı etmemenizi öneririz. Eğer beat, sample, stok görsel vb. kullanacaksanız ticari (commercial) lisans satın aldığınızdan emin olun ve ilgili belgeleri (fatura, sözleşme vb.) güvenli bir şekilde saklayın.
Bu içerik sorularınızı yanıtladı mı? Geribildirim için teşekkürler! Bir hata oluştu.

Aradığınız bilgiye ulaşamadınız mı? Bize Ulaşın Bize Ulaşın