Spotify Sanatçı Profili Oluşturma (Spotify for Artists Erişimi)

Spotify sanatçı profili yani Spotify for Artists erişimi sağlamanın birkaç yolu mevcut.

Halihazırda parçanız yayınlandıysa direkt olarak sosyal medya hesaplarınızla doğrulama yaparak erişim alabilirsiniz.

Parçalarınız henüz yayınlanmadıysa (bizim tarafımızdan onaylanmış ve yayın tarihi verilmiş ise) bize ulaşarak sanatçı profil linkinizi temin ettikten sonra Spotify for Artists erişimi elde edebilir ve parçalarınız yayınlanmadan önce profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Her iki durumda da Spotify for Artists erişiminizi talebiniz doğrultusunda işlemleri sizin için yaparak erişim sağlayabilir ve dilerseniz profilinizi uygun standartlara göre düzenleyebiliriz. Eğer işlemleri bizim yürütmemizi istiyorsanız buraya tıklayınız.

Spotify for Artists erişimi almak için gerekenler:

  • Yayınlanmış ya da yayın tarihi kesinleşmiş parçanızın/parçalarınızın olması.
  • Spotify hesabı
  • Sanatçı/gruba ait sosyal medya hesapları (Twitter ve Instagram)

Spotify for Artists Erişimi Nasıl Alınır?

1- https://artists.spotify.com adresine tıklayın. Açılan sayfada "Get Access" butonuna tıklayın.

2- "Continue" butonuna tıklayın.

3- Parçalarınız yayınlandıysa sanatçı isminizi aratın. Parçanız henüz yayınlanmadıysa (yayın tarihi kesinleşmişse) bize ulaşın ve sanatçı linkinizi talep edin.

Bu aşamada isimle arama yerine linkle aramayı öneriyoruz. Bunun için Spotify'daki sanatçı profilinize gidin ve üç nokta ikonuna tıklayarak "Sanatçı Bağlantısını Kopyala" butonuna tıklayın. Kopyalanan bağlantıyı görseldeki kutucuğa yapıştırın ve çıkan sanatçıyı seçin.

4- Bu aşamada kişisel Spotify hesabınıza giriş yapmanız gerekmekte. "Log in to Spotify" butonuna tıklayıp hesabınıza giriş yapın.

Spotify for Artists'e erişmek, istatistikleri görmek ve düzenleme yapmak için bu aşamada giriş yaptığınız hesabınızı kullanacaksınız. Bu sebeple hesabın size ait olması önemlidir.

5- Bu aşamada çıkan sanatçı hesabını ikinci defa kontrol etmeniz önem taşımaktadır. Eğer parçanız henüz yayınlanmadıysa ve bizden link talep ederek erişim başvurusunda bulunuyorsanız herhangi bir parça gözükmemesi normaldir. "Yes, Claim It" butonuna tıklayınız.

6- Bu aşamada sanatçı hesabınızla ilişkilendirilecek Spotify hesabını tekrar kontrol edip "Yes, Continue" butonuna tıklayınız.

7- Adınızı ve soyadınızı doğru girdiğinizden emin olun. "Business email" bölümüne Spotify hesabınızın e-postasını ya da aktif kullandığınız bir e-posta adresini girebilirsiniz. Role bölümünde "Artist"i seçtiğinizden emin olun. "Company" kısmını boş bırakabilirsiniz.

Ardından "Next" butonuna tıklayınız.

8- Bir sonraki aşamada sosyal medya hesaplarına bağlanmanız gerekmekte. "Next" butonuna tıklayarak devam edin.

9- Bu aşamada Instagram ve Twitter hesaplarınıza bağlanmanız gerekmektedir. Bu hesapların sanatçı isminizle olduğundan emin olun. Eğer sahne adı kullanıyorsanız kişisel hesapla yapılan başvuruların kabul edilmeyebileceğini göz önünde bulundurun.

Sanatçı/gruba ait Instagram ve Twitter hesaplarına bağlanmak için önce "Instagram" butonuna tıklayıp giriş yapın, ardından "Twitter" butonuna tıklayarak giriş yapın.

Sanatçıya ait bir web sitesi mevcutsa linkini kutucuğa yazabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızda albüm/single kapağı gibi görsellerin paylaşılmış olması onay sürecini hızlandıracaktır.

Görselde işaretlenmiş kutucuğa tik atıp "Submit" butonuna tıklayın.

Spotify for Artists erişiminiz için onay süreci yetkili Spotify çalışanları tarafından elle gerçekleştirilmektedir. Onay süreci genellikle birkaç iş günü içinde tamamlansa da süreç iki haftaya kadar uzayabilmektedir.

Başvurunuz onaylandığında Spotify tarafından e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Bu içerik sorularınızı yanıtladı mı? Geribildirim için teşekkürler! Bir hata oluştu.

Aradığınız bilgiye ulaşamadınız mı? Bize Ulaşın Bize Ulaşın