Spotify Sanatçı Profili Düzenleme

Editoryal listelerde yer alma şansınızı arttırmak, hayranlarınıza ilgi çekici bir sanatçı profili sunmak ve ihlallerden kaçınmak için Spotify sanatçı profilinizi düzenlerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur.

Sanatçı profilinizi düzenlemek için Spotify for Artists'e giriş yapınız. Ardından menü üzerinde "Profile" butonuna tıklayınız.

1- Fotoğraflar

Spotify sanatçı profilinde fotoğraflar için 3 alan mevcuttur; kapak, avatar ve galeri. Her 3 alan için de fotoğraflarınız yüksek çözünürlüklü olmalı ve .jpeg ya da .png dosya türlerinde kaydedilmiş olmalıdır.

Genel kurallar:

  • Fotoğraflar şiddet içerikli ya da +18 içerikli olamaz.
  • Nefret söylemi, taciz içeren semboller kullanılamaz.
  • Görseller size ait olmalıdır. Herhangi bir yerden indirilmiş görseller kullanarak telif haklarını ihlal edebilirsiniz.
  • Bulanık ya da karışık arkaplanlar kullanılmamalıdır.
  • Görseller üzerinde herhangi bir yazı, albüm tanıtımı vs. olmamalıdır.

Avatar (Sanatçı Fotoğrafı)

Sanatçı fotoğrafınız minimum 1000px x 1000px boyutunda, tam kare olmalıdır.

Yüzünüz tam olarak ortalanmış olmalıdır. Fotoğrafınız yuvarlak gösterileceğinden bu şekilde kesildiğinde yüzünüzün tam olarak gözüktüğünden emin olmak için yüzünüz ile fotoğraf kenarları arasında mesafe olmasına dikkat edin.

Doğru kullanımı görmek için buraya tıklayın.
PSD şablonumuzu indirmek için buraya tıklayın.

Kapak Fotoğrafı

Kapak fotoğrafmı minimum 2660px x 1140px boyutlarında olmalıdır ancak tercih edilen boyut 6000x4000 pikseldir.

Kenarlara yakın detayların mobilde gözükmeyebileceğini unutmayın.


2- Biyografi

1500 karakter uzunluğundaki biyografiniz için önerimiz kendinizden ve müzikal yolculuğunuzdan kısaca bahsettikten sonra son single ya da albümünüz hakkında bilgiler paylaşmanız.

Biyografinizi yazarken samimi bir dil kullanmaya ve imla kurallarına dikkat etmenizi öneririz. Biyografi yazarken etkilendiğiniz/birlikte çalıştığınız sanatçılardan, albümlerden vb. bahsetmek için "@" komutunu kullanabilirsiniz.

3- Artist's Pick

Bu bölüme son parçanızı eklemenizi tavsiye ederiz. Yakın zamanda parça çıkarmadıysanız konserlerinizi duyurabilir ya da playlist ekleyebilirsiniz.

Bu içerik sorularınızı yanıtladı mı? Geribildirim için teşekkürler! Bir hata oluştu.

Aradığınız bilgiye ulaşamadınız mı? Bize Ulaşın Bize Ulaşın